חולשה ותשישות

adorable-animal-bed-1560424

באופן פרדוקסלי, בעידן הטכנולוגיה, למרות ההמצאות הגדולות במאה שנים האחרונות שאמורות לשפר את איכות חיינו, יותר אנשים סובלים מתשישות כרונית. מיעוט שעות שינה ועבודה מאומצת תחת מתח מלווה בתזונה קרה ולא מזינה, מובילים למותשות אנרגטית.

הרמב"ם בהלכות דעות נותן הוראות כיצד לשמור על אורח חיים בריא ומבטיח בזו הלשון: "כל המנהיג עצמו בדרכים אלו שהורינו אני ערב לו שאינו בא לידי חולי כל ימיו עד שיזקין הרבה וימות ואינו צריך לרופא ויהיה גופו שלם ועומד על בוריו כל ימיו, אלא אם כן היה גופו רע מתחילת ברייתו, או אם היה רגיל במנהג מן המנהגות הרעים מתחילת מולדתו, או אם תבא מכת דבר או מכת בצורת לעולם" (פרק ד', הלכה כ').

אורח חיים נכון ומאוזן הוא מרשם לבריאות. טבעו של הגוף להיות בריא. בימינו נדיר למצוא רופא מערבי שידבר עם החולים שלו על אורח חייהם. גדולתה של הרפואה הסינית היא בהיותה רפואה מונעת, וחלק מדרכי המניעה הוא לשמור על אורח חיים מאוזן.

ללא ממצאים אובייקטיבים, לרופא המערבי אין אפשרות לעזור לחולה שמתלונן על תשישות. ברפואה הסינית, ניתן לאבחן מה מקורה של התשישות ובעזרת טיפול בדיקור, צמחים ומוקסה ניתן לפתור את הבעיה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן