כאבי גב

capsules-chemistry-coated-143654

כאבי גב, אקוטיים או כרוניים, יכולים להשפיע מאוד על איכות חיינו. הסיבות לכאבים אלו יכולות להיות רבות ומגוונות. ברפואה הסינית אנחנו מתייחסים לגוף ולנפש. וכל מי שסובל מכאבי גב מבין ויודע את הקשר בין המצב הנפשי שלו לבין התגברות הכאב. הנפש שלנו מבטאת את עצמה דרך הגוף אך בגלל חוסר מודעות ומרוץ החיים אנו לא מצליחים לשים לב לסימנים. מתח או חרדה לאורך זמן משפיעים מאוד על הגוף וגורמים לו להתכווץ. אם רוצים להיווכח בתופעה, מספיק לעצור רגע במהלך היום ולשים לב האם הכתפיים שלנו רפויות, אצל רובנו נמצא את הכתפיים מורמות, המשמעות היא מתח קבוע באזור השרירים של הצוואר והכתפיים. כאשר יש מתח בשרירים הם מכווצים יותר ופחות דם וחמצן מגיעים לרקמות ולכן מופיע כאב. תנועה לא נכונה, הרמת משא כבד בצורה לא נכונה או עבודה לא נכונה עם הגוף לאורך זמן יכולה לגרום לכאבים חזקים ולדלקות חוזרות.

גורם שכיח נוסף לכאבי גב הוא בעיות במפרקי עמוד השדרה. בין החוליות ישנה טבעת סחוסית קשיחה שתפקידה לשמור על חוט השדרה ועל המרווחים בין החוליות אשר מהן יוצאים העצבים. בלט דיסק נגרם כאשר חלק מסיבי הטבעת הזו נקרעים. בקע דיסק הוא מצב חמור יותר אשר הקרע בסיבים הוא יותר חמור. ופריצת דיסק הוא מצב שבו הטבעת נפרצת לגמרי והג'לטין יוצא החוצה. על פי הרפואה הסינית, חולשה של אנרגטית של הכליות עלולה להוביל לחולשה של הטבעת הסחוסית ולקרעים אלו להתרחש.

הטיפול הקונבנציונלי ניתן בשלבים על פי חומרת המצב, במקרים קלים נעשה שימוש בתרופות נוגדות דלקת בזריקות, כדורים או משחה. במקרים קשים יותר נעשה שימוש במשככי כאבים נרקוטיים ואף בטיפולים פולשניים.

על פי הרפואה הסינית, כאב מעיד על תקיעות בזרימת האנרגיה. על ידי תשאול ואבחנת דופק ניתן לאתר את הגורם לתקיעות הזו. ברוב המקרים ישנה חולשה של אנרגיית הכליות אשר אחראית על הגב, בעיקר הגב התחתון. בטיפול נשלב דיקור, כוסות רוח וצמחי מרפא. אחוזי ההצלחה הינם גבוהים ובמקרים אקוטיים הטיפול יהיה בתדירות גבוהה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן